ANA SAYFA HABERLER KAMPANYALAR GALERİ İLETİŞİM
MENU

WEB SİTE REFERANSLARI

www.yasarhocam.com
www.tasarlar.com.tr 
www.gozubenli.com 
www.boluticaretrehberi.net
www.gozubenlisigorta.com
www.ceyhanrehabilitasyon.com
www.vetasistani.com
www.ocakpetrol.com
www.payasyeniyontem.com
www.cevikdenetim.com
www.seckinrehabilitasyon.com.tr

 


ONLINE SAYAÇ
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Tekil3
Ayrıntı

Master Bilgisayar Dörtyol HATAY (Wifi Şifreniz Kırılmasın )
Merhabalar;
         Bu yazımda Antwifi Dörtyol Müşterilerimize internet kullanımı için vermiş olduğumuz Tp-Link 840N router cihazları için Wifi şifre kırılmasını önlemek ve router yönetmek amacı ile birkaç bilgi vereceğim, 


            Wifi şifreleri en basit wps pin deneme yöntemiyle kırılırlar. Dolayısıyla eğer Modem yada Routerinizin wps pin özelliğini kapatırsanız, wifi şifrenizin kırılmasını kolayca engelleyebilirsiniz.  Aşağıda WPS nasıl kapatılır anlatacağım.
           Evdeki wifi ağınızı daha güvenli bir hale getirmek için hem büyük hem küçük harften oluşan aynı zamanda rakam içeren şifreleri tercih etmeye özen gösterin.
          
         
Wi-Fi Protected Setup, (WPS) güvenli bir ev ağı oluşturmanıza olanak sağlar. Evinize gelen bir kişi mesela arkadaşınız modemin şifresini bilmese bile; routerin arkasında bulunan WPS isimli tuşa tıkladıktan sonra telefonunda veya tabletinde bağlantılar kısmında aynı isimli tuşa bastığı takdirde internete şifre girmeden bağlanabilir. Sistem oldukça rahatlık sağladığı gibi bazı açıkları beraberinde getiriyor ve wifi şifrelerin kırılmasına olanak sağlıyor. Peki bunu nasıl önleriz? yazının başında söylediğim gibi Müşterilerime vermiş olduğum Tp-Link 840N Router için anlatacağım. Birçok router yada modemlerde farklı menü veya şekillerde yapılabiliyor.

WPS Nasıl Kapatılır?

          Öncelikle Router'a wifi yada kablolu bağlı olmamız gerekiyor. Browserimizi açıp adres kısmına 192.168.0.1 yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Routerun giriş ekranı karşımıza gelecektir. Burada Fabrika ayarlarında kullanıcı adı: admin  şifre ise : admin olarak varsayılan ayarlarda gelmektedir. kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra Enter ile giriş sağlıyoruz ve aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır.

     

                Yapmanız gereken bu kadar basit. Artık Şifrenizi Kıramayacaklar.


 
  Powered By  BestMaster    Copyright © 2002 - 2021